Ana Sayfa / Yatırım Rehberi / Para Kazandıran Başarı Hikayeleri

Para Kazandıran Başarı Hikayeleri

Para Kazandıran Başarı Hikayeleri; Fikirleriniz işe yaramayacak. Risk almaya değmez. Yine başarısız olabilirsiniz. Bu ifadelerin sonunda olduysanız, olumsuzluk ve korkuya yardımcı olacak bu beş güçlü saldırıya hazır olun ve hayatta daha büyük kazançlar elde edin!

Bu makalede yaşanan başarı hikayelerini özetleyerek sizlere aktaracağız.

Para Kazandıran Başarı Hikayeleri

Günümüzde, bedensel olarak para kazanmamız ne kadar zor ise; Dijital sistemde daha da zor olduğunu hiç bir zaman unutmamanız gerekmektedir. Yeni çağ, sürekli yatırım materyallerinde işlem kolaylığı sağlasa da, sistemsel olarak birilerinin zarar etmesi gerekmektedir.

Geçmişten yakın tarihimize kadar çeşitli örneklendirmelerle başarı hikayelerini sizler için Oxford üniversitesinin çeşitli öğrencilerinin tezlerini derleyerek makale haline getirdim. Hiç bir Türk olmasa bile okumanızı tavsiye ediyorum.

Para Kazandıran Başarı Hikayeleri
Para Kazandıran Başarı Hikayeleri

Muhaliflerin fikirlerine kulak vermeyin

Aslında, şu anda tanıdığımız pek çok başarılı insan hayallerini güldürdü ya da fikirlerinin fazla pratik olmadığı şeklinde etiketlendi.
Ancak Disney hızla ilerledi ve 1938’de türünün ilk örneği olan animasyon filmi dünyaya tanıtıldı. İnançsızlarını görmezden gelmek işe yaradı mı? Kesinlikle oldu! Film gösterime girdikten sonra 8 milyon dolar (bugün 130 milyon dolara eşdeğer!) Hasılat yaptı, Disney bir Oscar ödülü aldı. Disney daha sonra Alice Harikalar Diyarında, Peter Pan ve The Jungle Book gibi klasikler de dahil olmak üzere 18 animasyon filmi daha üretmeye devam etti.
Disney alay ve muhalefet aldı ve onları pencereden attı. Fikir ve yeteneklerinde, muhaliflerin onu vizyonundan uzaklaştırmasına izin vermeyecek kadar inancı vardı.

Unutmayın, hiç kimse hayatınıza, işinize veya mutluluğunuza SİZİN kadar bağlı olmamalıdır. Gürültüyü engellediğinizde amacınıza daha iyi odaklanabilirsiniz.

Sonuç hakkında endişelenmeyin

Genellikle belirsizlik konusunda endişeleniriz. İşte endişelerinizi gidermek için 3 etkili strateji:

 • 1 NUMARALI ŞU ANDA ODAKLANMA
  Yapılmamış şeyleri bırakın. Bir sonraki adıma geçmek için acele etmek yerine her anı tam olarak deneyimleyin. Daha fazla farkındalık uygulamak, zihninizi yeniden başlatmanıza yardımcı olacak ve çevrenize mekanik olarak değil, daha düşünceli tepki vermenize izin verecektir. Her şeyi daha iyi yorumlayacak ve daha derinlemesine etkileşim kuracaksınız.
 • 2. UYGULAMA OLUMLU ONAYLAR
  Daha önce, çocuklarımın ve benim güne hazırlanmak için her sabah bir onaylama listesi okuma ritüelimiz olduğundan bahsetmiştim. Bu basit rutin önemlidir, çünkü sözlerimiz ve düşüncelerimiz inanılmaz derecede güçlüdür ve pozitifliği seçmek, yararsız düşünceleri ortadan kaldırır ve olumsuz duygulara meydan okur.
 • 3 SÜREÇ ODAKLI HEDEFLER OLUŞTURUN
  Dönüm noktalarınıza ulaşmanıza yardımcı olacak küçük şeylerde mükemmelliğe ulaşmak için enerjinizi kanalize edin. Günlük uygulamaları, rutinleri veya süreçleri iyileştirdiğinizde, kademeli olarak tutarlılık oluşturacak ve üretkenliği artıracaksınız. Sürece ve başarı alışkanlıklarına odaklanarak, sonuç kendi kendine ilgilenir.

Başarısızlıktan korkmayın

Başarısızlık – özellikle de hiç olmadıysa bizi tüketmesine neden izin veriyoruz? Başarısızlığa daha iyi yaklaşmanıza ve aksiliklerinizin üstesinden gelmenize yardımcı olması için bu adımları göz önünde bulundurun.

 • 1 İZİN VERMEDEN BÜYÜK BİR ANLAŞMA OLMAYACAĞINI BİLİN
  Bir düşünün – işletmelerin% 40’ı ilk 3 yılında başarısız oluyor. Araştırmacılar, işe yarayan bir aşı yapmadan önce birçok başarısız aşıdan geçiyorlar. Beatles, sonunda tüm zamanların en çok satan müzik grubu olmadan önce 5 plak şirketi tarafından imzalanamadı.
 • 2 HER ARIZAYI ADIM TAŞI OLARAK GÖR
  Başarısız girişimler gerçekten değerlendirmek, daha iyi olmak ve geleceği planlamak için fırsatlardır. Birçok başarı öyküsü, avantaja dönüştürülen erken başarısızlıklardan doğmuştur.
  Peki ya başarısız olursan? Muhtemelen içgörü toplamış, ortadan kaldırılacak hatalar bulmuş ve test edilecek yeni olasılıklar keşfetmiş olacaksınız. Gerçek şu ki, başarısızlıklarımızdan kazandığımızdan daha fazlasını kazanıyoruz. Ve bana sorarsanız, başarısız bir deneyimden daha akıllı olduğunuz her seferinde, o zaman zaten kazanıyorsunuz.

Kendinizi hareketsizliğe dondurmayın

Başarısızlık korktuğumuz tek şey değil. Reddedilmekten, istikrarsızlıktan ve belirsizlikten kaçınırız. Güvenli ve rahat olma yolunda ilerlememizi engellemelerine izin veriyoruz. Ama ataletin sana yarardan çok zarar verebilmektedir. Nedenini söyleyeyim:

# 1 İNAKSİYON DURMAYI HIZLANDIRIR
Halihazırda iyi durumda olduğunuzu düşünüyorsanız, aşamalı iyileştirmeler yapmaya devam etmeniz gerekir. Bu, özellikle daha aç, daha hızlı rakiplerin atalet tarafından geride bırakılan şirketleri aşmak için sürekli olarak yenilik yaptığı iş dünyasında geçerlidir.

Örneğin Kodak’ı ele alalım – marka, dijital fotoğrafçılığın fiilen yaygınlaşmasından yaklaşık 20 yıl önce, ilk dijital kamera teknolojisini icat etti. Ancak karlı ancak azalan film bölümüne yatırım yapmaya devam etme kararında Kodak, yineleme, konseptleri test etme ve rakiplerini pazarda yenmek için gereken çevikliği kurma fırsatlarını kaçırdı.

Kodak’ın hareketsiz kalmasının maliyeti? Teknolojik üstünlüğünün kaybı, telif hakları için mücadele eden bir mücadele ve 2012’de bir iflas dosyası.
Fotoğraf öncüsü bunun için çok şey yapmıştı – zaman, deneyim ve kaynaklar, ama bunların hepsi dumanlara dönüştü. Bu da beni bir sonraki noktama getiriyor …

# 2 HAREKETE GEÇMEK İÇİN KAPILARI AÇAR 
Neden hiçbir şey yapmadan günlerini boşa harcıyorsun? Siz farkına varmadan, zaman geçti ve hedeflerinize ulaşmaya yaklaşamazsınız. Bundan sonra gelen şey, sahip olmanız gerekenler ve sahip olabileceğiniz şeyler üzerinde strese girdiğiniz güçlü pişmanlıktır.

İster işinizi büyütmek isteyen bir girişimci, ister önceki rekorunuzu kırmayı hedefleyen bir sporcu olun, ilerleme ve başarının yerleşmeyi reddettiğinizde, harekete geçmeyi seçtiğinizde ve sınırlarınızı test etmenin değerini gördüğünüzde gerçekleştiğini bilin.

Vazgeçmeyin

Azim, çabalarımızın başarısındaki en basit, belki de az değer verilen faktörlerden biridir. Zorluklarla karşı karşıya kaldığınızda, başınızı eğip buna devam edebilmeniz, size çoğu zaman, hepsi değilse de, aşağıdakilerden birini getirmektedir.

Gerçek potansiyelinizin keşfi; Zihinsel olarak düşündüğünüzden daha güçlü olduğunuzu bilmek, Küçük başarılarınızı daha iyi takdir etmek
İhtimaller aleyhinize olduğunda bile baskı yapmanın nihayetinde harika ödüller getirebileceğini göstermiş olan pek çok kişinin kitabından bir sayfa alın.

Devrim niteliğindeki Dual Cyclone torbasız elektrikli süpürgeyi nihayet geliştirip pazarlamadan önce 5.000’den fazla prototip ve sayısız redden geçen Sir James Dyson’ı düşünün. Veya University of Southern California’nın film okulundan düşük notları nedeniyle üç kez reddedilen ve yine de Hollywood’un en çok hasılat yapan yönetmenlerinden biri olan Steven Spielberg. Spielberg, yeterince tuhaf bir şekilde, artık aynı üniversitede bir vekildir!

Hiçbirimiz yaşamda olduğumuz yere, bir miktar cesaret ve kararlılık olmadan ulaşamayız. Devam edin ve yakında bunun için kendinize teşekkür edeceksiniz.

Hakkında admin

Kontrol et

İyi Yatırım Nasıl Yapılır?

İyi Yatırım Nasıl Yapılır?

İyi Yatırım Nasıl Yapılır? Bu kişinin duygu ve düşüncelerine göre değişkenlik gösteren ileri dönük kazanç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir