Ana Sayfa / Yatırım Rehberi / En İyi Yatırım Taktikleri

En İyi Yatırım Taktikleri

En İyi Yatırım Taktikleri Nelerdir? Ticarette yeni misiniz ve baskıyı hissediyor musunuz? Midendeki o heyecan ve korku düğümü geçmiyor mu? Makalemizde en iyi şekilde yatırımlarınıza yön vereceğiniz taktiklerle daha sağlıklı işlemler yapmanızı planlıyoruz.

En İyi Yatırım Taktikleri

Yatırımın bilinmeyen yönleri, özellikle başarı garanti edilmediğinde göz korkutucu olabilir. Ticaret büyük ödüller kazanabilse de, hatırlanması gereken en önemli şey, çaba sarf etmeden gelmeyeceğidir. Başarılı olmak için işe koymalısınız.

Yatırım başarısı için bu yedi hisse senedi ipucuyla kendinizi başarıya hazırlayın.

Doğru Ticaret Türünü Yapın

Ticaret söz konusu olduğunda seçenekler vardır ve kişiliğinize, risk seviyenize ve finansal hedeflerinize uyan türü bulmak çok önemlidir.

Hangi işlemlere odaklanacağınıza karar vermeden önce, risk toleransınızı göz önünde bulundurun; bazı insanlar yüksek riskli, yüksek ödüllü bir durumda çok fazla para koymaktan çekinirken, diğerleri güvenli oynamayı ve muhtemelen o kadar fazla para kazanmamayı tercih ediyor – ama aynı zamanda kaybetmiyor.

Doğru veya yanlış risk tolerans seviyesi yoktur. Bu sadece kişisel bir tercihtir. Borsada bilinmesi gereken iki farklı özellik vardır: ticaret emri türü ve hisse senedi türü. Ticaret emri türü, esasen siparişinizi nasıl verdiğinizdir.

Bazı tüccarlar anlık siparişleri tercih eder, bu da mevcut fiyat ne olursa olsun bir hisse senedi satın aldığınız anlamına gelirken, diğer tüccarlar sizi belirli bir fiyata ulaştığında sizi bir ticarete kilitleyen bekleyen emirleri kullanır.

Seçenekler ve vadeli işlemler arasında seçim de vardır. Her ikisi de riskli olsa da, gelecekler daha spekülatiftir ve en az birkaç yıllık deneyime sahip kişiler için daha iyi bir seçenek olma eğilimindedir.

En İyi Yatırım Taktikleri
En İyi Yatırım Taktikleri

Disiplinli ve Sabırlı Olun

Alım satım başarısı çoğu zaman bir gecede olmaz ve işler yoluna girmeden önce deneme yanılma yoluyla öğrenmeniz gerekebilir. Başlangıçta, biraz para kaybedebileceğinizi bekleyin, ancak buna bağlı kalırsanız, o parayı ve daha sonra uzun vadede biraz para kazanacağınızı bilin.

İşler yolunda gitmediğinde cesaretiniz kırılmasın. En disiplinli yatırımcılardan bazıları, bir hisse senedi belirli bir seviyeye ulaştığında esasen otomatik bir satış olan bir stop loss koydu.

Birçok uzman,% 8’lik bir zararı durdur emri önermektedir; bu, kontrolden çıkmadan önce kayıplarınızı azaltmak için satın alınan değerin% 8’ini kaybettiğinde otomatik olarak sattığınız anlamına gelir.

Bu şekilde, başka faktörlerden veya duygulardan rahatsız olmazsınız ve hisse senedi istenen seviyeye ulaştığında anında işlem yapabilirsiniz.

Duyguları Bir Kenara Bırakın

Ticaretin heyecanına kapılmak kolay olsa da, en iyi sonuçlar hesaplanmış ve metodik bir yaklaşımdan gelir.

Bahşiş veren kişiden hoşlandığınız veya şirketle bağlantınız olduğu için büyük bir ticaret yapmak isteyebilirsiniz, ancak işleri mantıklı bir şekilde düşünmek için zaman ayırmak uzun vadeli başarıya yol açabilir.

Bir ticaretle ilgili duygusal duygularınızı bir kenara bırakın ve ona siyah beyaz terimlerle bakın: bu size para kazandıracak mı yoksa uzun vadeli başarı için sizi hazırlayacak mı?

Eğer öyleyse, ticarete devam edin. Düşünceleriniz duygularla bulanıklaşırsa, işi bir kenara bırakın ve ona taze gözlerle ve açık bir zihinle geri dönün. Çoğu durumda, kolay büyük bir kazanma şansı ortaya çıktığında açgözlülük hakim olabilir. Diğer taraftan korku, tüccarların hızlı satış yapmasına neden olabilir.

En başarılı yatırımcılar bir hisse senedinin potansiyelini görmek için ortalama bir değer arar ve kar / zarar tutar. Birçok tüccar, duyguyu oyundan çıkarmak için bir dizi satın alma kuralı oluşturur.

Bir hisse senedi önceden belirlenmiş tüm satın alma kurallarına uyuyorsa, bir satın alma gerçekleştirmeyi düşünebilirler.

Pazarı Tanıyın

Herkes bir defaya mahsus büyük bir ödeme için “sıcak bahşiş” ile para kazanabilir, ancak sürekli olarak para kazanmak için piyasayı bilmeniz gerekir. Geçmiş verileri ve piyasa eğilimlerini iyi anlamak, mevcut piyasa davranışının büyük resme nasıl uyduğunu görmenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca, işler düştüğünde veya sıçradığında aceleci davranmamanıza da yardımcı olur, çünkü pazarın sonunda düzeleceğini bilirsiniz. Eski atasözü, bunun bir borsa olmadığını, daha çok bir hisse senedi piyasası olduğunu, yani tüm piyasanın trendleri yerine bireysel hisse senetlerinizi ve sektör trendlerini bilmenin daha önemli olduğunu söyler.

Hisse senedi bilgilerinizi artırmak için çeşitli kaynaklardan, tüccar gruplarından ve endüstri araştırma kuruluşlarından alınan piyasa haberleri gibi saygın borsa bilgi kaynaklarından yararlanın. Her işlemden sonra, neyin iyi gittiğini ve neyin gitmediğini görmek için eylemlerinizi analiz edin.

En iyi yatırımcılar sürekli olarak kendi eylemlerinden ve piyasanın alım satımlarını nasıl etkilediğini öğreniyor ve ardından eylemlerini optimum başarı seviyesine ulaşmak için uyarlıyor.

Hızlı Harekete Geçin

Ticaret hızlı bir oyundur, bu nedenle hızlı girmeniz ve hatta çıkmanız için daha hızlı olmanız gerekir. Bir hisse senedi almak veya satmak için acele etmek, özellikle doğru hisse senedini alırken veya satarken büyük karlara yol açabilir.

Amatör tüccarlar genellikle yanlış noktada alım yapar, ancak yetenekli bir tüccar ne zaman alacağını veya satacağını tam olarak bilir.

Bu bilgi genellikle deneyimle ve daha bilgili tüccarları izleyerek ve hisse senedi raporlarını okuyarak gelir.

Küçük Başlayın

Başarılı bir yatırımcı sadece 250 $ ile başlayabilir. Ticaret iplerini öğrendikçe, daha fazla risk alacağınızdan ve daha fazla para yatıracağınızdan emin olana kadar daha güvenli oynamak akıllıca olabilir.

Başlangıçta, yatırım fonları veya yerli hisse senetleri gibi daha az değişken hisse senetlerine yatırım yapmayı deneyin.

Birçok broker, gerçek para yatırmadan önce bir deneme hesabı ile farklı senaryolar yürütmenize izin veren bir demo hesabı ile pratik yapmanıza bile izin verir.

İnce Yayılmayın

Ticaret söz konusu olduğunda pek çok seçenek vardır, ancak başarılı tüccarlar kendilerini çok fazla yaymamaları gerektiğini bilirler. Dikkatinizi birkaç yüksek kaliteli hisse senedine verirseniz, birçok düşük kaliteli opsiyona para harcamak yerine trendlerini ve sektörü çok iyi öğrenebilirsiniz.

Ticaret söz konusu olduğunda, nicelikten çok kaliteyi hedefleyin – size uygun bir alan seçin ve uzman olun.

Genel bir kural, bir hisse senedine en az 5.000 ABD doları yatırım yapmaktır; bu, yatırım yapacak 5.000 ABD dolarınız varsa, yalnızca bir veya iki hisse senedi seçmeniz anlamına gelir. Yatırım yapacak 10.000 dolarınız varsa, bunu üç ila dört hisse senedine bölün.

Bir risk düzeyini azaltmak için, her şeyi aynı ülkeye, sektöre vb. Yatırmaktan kaçınmak için odağınızı farklı alanlara ayırabilirsiniz. Tüm tüccarlar çeşitlendirmeyi tercih etmez ve bunu yapmak otomatik olarak başarılı olacağınız anlamına gelmez.

En İyi Yatırım Taktikleri Özetle

Sonuç olarak, seçtiğiniz hisse senetlerinde hesaplanmalı ve benzer veya çok farklı olsun, hepsini yakından takip etmelisiniz. Başarılı bir tüccar olmak kesinlikle zaman ve çaba gerektirir, ancak doğru yapıldığında ödüllendirici ve karlı bir deneyim olabilir. Ticaretin değişken dünyasına atlamadan önce hazırlık yapmak ve araştırma yapmak için zaman ayırın ve büyük bir başarı elde edebilirsiniz.

Hakkında admin

Kontrol et

İyi Yatırım Nasıl Yapılır?

İyi Yatırım Nasıl Yapılır?

İyi Yatırım Nasıl Yapılır? Bu kişinin duygu ve düşüncelerine göre değişkenlik gösteren ileri dönük kazanç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir