Ana Sayfa / Yatırım Rehberi / Doğru Yatırım Nasıl Yapılır?

Doğru Yatırım Nasıl Yapılır?

Doğru Yatırım Nasıl Yapılır? Eminim herkes daha akıllı olmak ister. Bazen, bunun nasıl yapılacağını anlamak zor olabilmektedir. İşte günlük alışkanlıkların önemi burada devreye giriyor.

Her şeyde olduğu gibi, zeka düzenli olarak somutlaştırdığınız ve içselleştirdiğiniz eylemlerin ve bilgilerin birikimidir ve günlük alışkanlıkları daha akıllı hale getirmek için bu kadar güçlü kılan da budur.

Doğru Yatırım Nedir

Doğru Yatırım Nasıl Yapılır?

Bir ticari materyale yatırım yapmadan önceki psikolojiniz oldukça önemlidir. Bu nedenle doğru kararlar verebilmeniz için gün içerisinde nelere dikkat etmelisiniz? Oldukça garip gelebilmektedir, lakin bir çok yatırım stratejisi vardır. Doğru stratejileri ne şekilde nasıl uygulayabilirsiniz, bunları detaylı bir şekilde konulara bölecek incelemesini sağladık.

Okumayı Bir Ritüel Yapın

Daha akıllı olmak için okumanız gerektiğini çok sık duyuyoruz. Ancak klişe olmasının nedeni doğru olmasıdır. Akıllı insanlar okur ve bir amaçla okurlar.
Şimdi bu son kısım önemli. Pek çok yayın size zeki insanların günde dakika veya yılda kitap okuduğunu söylese de, niyetle okumak ve ne okuduğunuzu gerçekten anlamak aslında daha önemlidir. Bunu yaparak, okuduğunuz şeyi daha iyi kavrar ve böylece kendinizi okumaya zorlasaydınız sahip olamayacağınız daha fazla bakış açısı ve fikir kazanırsınız.

Başlamanız için en iyi girişimcilerin hazırladığı bu akıllı okuma hilelerine göz atın.
Ayrıca okumak, kendinizi yeni deneyimlere kaptırmanıza ve keşfetmenize olanak tanır. Akıllı insan, karşılaştıkları tüm farklı kitap türleri de dahil olmak üzere her yerden nasıl ilham alacağını bilen kişidir. Öyleyse sizi korkutabilecek şeyleri okumaya çalışın, çünkü hangi yollarla ayrılacağınızı asla bilemezsiniz.

Formda Kalın ve Fit Olun

Televizyonda ve filmlerde yaygın olarak görülen bir yanlış anlama, akıllı olmanın fiziksel beceriler edinme konusunda eksik veya ilgisiz bir inek olmayı gerektirdiğidir ve bunun tersi de doğrudur. “Aptal sporcu” veya “aptal ateşli kız” klişesi o kadar sık ​​tasvir edilir ki, çoğumuz zeki olmanın ve harika bir formda olmanın alışılmadık bir şey olmadığını düşünerek büyürüz.

Ancak bu hiç de doğru değil. Aslında, gerçek bir zeki insan, bedenine ve sağlığına özen göstermenin son derece önemli olduğunu anlar. Vücudunuz çalışmıyorsa, işte, bilimde veya sanatta ne kadar zeki olduğunuzun önemi olmadığını bilirler.

Bu yüzden egzersiz önemlidir. Vücudunuzu şartlandırır ve kanınızın akmasını, duygularınızın artmasını sağlayarak ve kendinizi halsiz ve mağlup hissetmenize neden olabilecek tüm zararlı toksinleri ortadan kaldırarak sizi görevlere daha iyi hazırlar.
Unutma, sağlıklı bir vücut sağlıklı bir zihni beslemektedir.

Doğru Beslenin

Beslenmenin sizi nasıl daha akıllı hale getirdiği konusundayken, iyi beslenmenin egzersiz kadar önemli olduğunu söylemeye gerek bile yok. Aslında, vücudunuza sistemi devam ettirmek için ihtiyaç duyduğu besinleri verdiği için uygun bir diyet egzersizden daha önemli olabilmektedir.

Bu, özel olayları kaçırmanız veya bazen kendinizi şımartmamanız gerektiği anlamına gelmez (inanın bana, iyi yemeğe asla hayır diyemem), ancak bunu yapmak istiyorsanız vücudunuza ne koyduğunuzu düşünmelisiniz. aklınızın çoğu. İyi bir araba iyi yakıtla çalışır ve aynı şey beyninize düzgün bir şekilde güç sağlamak için sağlıklı beslenmeniz için de geçerlidir.

Fiziksel faydaların yanı sıra, iyi yemek yemek size özdenetim ve disiplin hakkında bilgi vermektedir. Zekanızı daha da geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz özelliklerdir.

Meditasyon yapmak

Birçoğu için meditasyon, sevimsiz yeni çağ tipi bir anlaşma gibi gelebilmektedir. Ama durum bu değil. Harvard Üniversitesi’nin araştırması da dahil olmak üzere modern bilim meditasyon ve farkındalığın bir kişinin bilişi üzerinde dikkate değer faydaları olduğunu gösteriyor.

Meditasyon, önemli olan şeylere odaklanmanıza ve odaklanmanıza yardımcı olur. Meditasyon ile dağınıklığı ortadan kaldırmayı, öncelikleri belirlemeyi ve görevleri yerine getirmek için ihtiyaç duyduğunuz içsel gücü geliştirmeyi öğrenirsiniz. Kendinizi ve neler yapabileceğinizi bilmeniz, zekanın büyük bir parçasıdır ve zihninizi meditasyon yoluyla rahatlatma, bunu başarmanın bir yoludur.

Doğru Yatırım Nasıl Yapılır
Doğru Yatırım Nasıl Yapılır?

Akıllı insanlar farkındalığın önemli olduğunu anlar. Geçmişte ya da gelecekte olmadıklarını bilirler, ancak sadece şimdi ne olduğunu kontrol edebileceklerini bilirler. Ve meditasyon bunu öğrenmenin büyük bir yoludur.

Sosyalleşin

Zeka kişisel ve içsel olanın ötesine geçer; sosyalleşmeyi ve bağlantılar kurmayı bilmeye kadar uzanmaktadır.
Kişiler arası ilişkilerin değerini anlarlar ve onları geliştirirler. Kendi bilgi birikimlerini geliştirmeye yardımcı olmak için başkalarının deneyimlerinden yararlanırlar. Başkalarından öğrenmeniz onların insan olarak büyümelerine yardımcı olur.

Bu yüzden, bir dahaki sefere sürekli parti veren bir arkadaşınızla veya ağ kurma etkinliklerinde insanları tanımayı seven o girişken kişiyle alay ettiğinizde, gevşemeyi ve bunu kendiniz yapmayı düşünün. Başkalarıyla paylaşılmazsa zekanızın anlamı yoktur.

Çevrimiçi Zamanınızı Akıllıca Kullanın

Sosyal medyayı kullanmanız zararsız görünmektedir. Hatta sosyal medyadan tamamen uzaklaşmayı başaran insanlar ya hippi ya da huzurlu ama saf bir hayata sıkışıp kalmış gibi görünebilmektedir.

Ancak, telefon tüketiminize gerçekten bakmanızı ve bu uygulamaları ne kadar süreyle kullandığınızı görmenizi tavsiye ediyorum. Her gün iki saat boyunca akılsızca Twitter’da mı geziniyorsunuz? Tüm günün neredeyse% 10’unun tek bir uygulamada olduğunu anlayana kadar, hemen pek bir şey görünmeyebilmektedir. Bu, kullandığınız diğer tüm uygulamaları hesaba katmaz bile! Ayrıca, sosyal medyanın aşırı kullanımı beraberinde birçok sorunu da beraberinde getirir.

Zeki bir insan zamanın değerini anlar. İlerlemek ve bildirim beklemek için harcanan o küçük saniyeler, asla değiştirilemeyecek anlardır. Bunun yerine, bu zamanı kendinizi geliştirmek ve beslemek için kullanın; bir kitap alın, yürüyüşe çıkın, bir haftalık yemek planlayın veya arkadaşlarınızla görüşün.

 

Hakkında admin

Kontrol et

İyi Yatırım Nasıl Yapılır?

İyi Yatırım Nasıl Yapılır?

İyi Yatırım Nasıl Yapılır? Bu kişinin duygu ve düşüncelerine göre değişkenlik gösteren ileri dönük kazanç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir